X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

.... ارشد هوش مصنوعی ....

..:::مث تمبر به هدفی که داری بچسب:::..سال ۱۳۹۵ سال برآورده شدن آرزوها.... علم،پناه و عزت و راهنماست.امام علی(ع)

نوشتن مقاله علمی(2)

با سلام 

قرار شد با هم یاد بگیریم چطور یه مقاله ی علمی بنویسیم... 

اطلاعاتی که دارم و دراختیار شما دوستان میزارم حاصل زحمات دوست عزیز آقای عبدالعظیم ملایی ست.که همینجا ازشون تشکر میکنم...  

--------------

برای نوشتن مقالاتی که در فضای بین المللی چاپ شوند، نیازی نیست که لزوما به اساتید مراجعه کنید. کافی است که کمی اعتماد به نفس داشته باشید. بهترین کار برای شروع این است که حوصله به خرج دهید و مقالات مرتبط با رشته خودتان را با دقت بخوانید. 20 تا از مقالاتشان را در یک موضوع بخوانید، مطمئن باشید که هم ایده می گیرید که روی چی کار کنید، هم روش کار دستتون میاد و هم خیلی چیزهای جدیدتر یاد می گیرید. یادتون باشه که  زیاد هم عجله نکنید. منطقی ترین زمان برای انجام پژوهش و نوشتن مقاله 4 ماه و برای چاپ آن، 3 ماه است.  

...................

دانلود چند تا از مجلات ISI کامپیوتر : 

مجلات ISI کامپیوتر - مهندسی نرم افزار 

مجلات ISI کامپیوتر 

مجلات ISI کامپیوتر - کاربردهای بین رشته ای 

مجلات ISI کامپیوتر - سخت افزار و هوش مصنوعی

---------------- 

در فایل هایی که لینک دانلود آنها در بالا قرار داده شده،نام مجلات لینک ندارند.برای پیدا کردن آدرس مجله، نام و کد نشریه (آی اس اس ان) را همزمان در گوگل (و یا اسکولار گوگل) جستجو کنید. برای مثال

JOURNAL OF BANKING & FINANCE + ISSN: 0378-4266

معمولا اولین لینکی که می آید مربوط به همان نشریه است یا اگر نبود چند مورد اول را دقیقا بررسی نمایید.

مطلب بعد اینکه سعی کنید حتما فرمت مقاله نویسی را رعایت کرده باشید. معمولا اساتید علوم انسانی به قسمت ادبیات نظری بهای زیادی می دهند که در مقالات انگیسی ارزش زیادی ندارد. یکی دیگر از دوستان، مقالۀ پایان نامه اش را به زبان فارسی طوری استخراج کرده بود که از مجموع 17 صفحۀ مقاله، 14 صفحه به ادبیات موضوع پرداخته بود. معمولا خوانندگان مجلات با ادبیات نظری آن نشریه آشنایی دارند و بیشتر به روش شما و نتیجه گیری شما توجه می کنند. قسمت چکیده، مقدمه و نتایج را با دقت زیادتری بنویسید.

در مورد انتخاب مجله سعی کنید مجلات آمریکایی رو انتخاب نکنید. چون دید خوبی نسبت به ایران ندارند. اگر مجله ای رو انتخاب نماید که ماهنامه باشد بهتر است. معمولا دو یا سه ماهه جواب می دهند. اگر جواب ندادند به آنها ایمیل بزنید و جواب داوری رو از آنها بخواهید. 

در ضمن در مقاله کارهای به روز (2008 به بعد) را باید از بهترین و قویترین نشریات انتخاب کنید. لیست پایگاه های داده ای که می توانید از آنها مقالات خیلی خوب دریافت کنید، در سایت معاونت پژوهشی دانشگاه تهران آمده است. به آدرس زیر:

http://research.ut.ac.ir/cao/databases.asp

با توجه به مقالاتی که دریافت می کنید، قسمت مرور ادبیات نظری را مستقیما از این مقالاتی که به دست آورده اید کپی کنید و کنار هم قرار دهید تا روال منطقی پیدا کند. 

--------------------------- 

پ.ن.1: 

امام علی(ع) می فرمایند: 

" هرچه را می خواهید از خدا بخواهید،اگر بدهد رحمت است و اگر ندهد حکمت...هیچ چیزی را از بنده ی خدا نخواهید که اگر بدهد منت است و اگر ندهد ذلت.

---------------------------- 

پ.ن.2: 

با تشکر از دوست عزیزم مریم خانم بابت لینکای مفیدی ک در اختیارمون گذاشتن: 

 Title of E-Journals 

Title of E-Book

 

[ 17 - اسفند‌ماه - 1390 ] [ 10:51 ب.ظ ] [ MA ]

[ 5 نظر ]